МАКЕДОНИЈА

Кавадарчани специјализираат продолженија против фаворитите

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (архива 2021).

Трета победа во низа за Еуро Никел, втора по дополнителни минути против екипа од висок ранг, во битката за место во Суперлигата. Тимот на Горан Самарџиев славеше со 76:81 на гостувањето кај Кожув.

Први стрелеци беа Скот и Силаѓи од домашните редови, со 25 и 21 поен, но гостите имаа петмина двоцифрени во имињата на Рикиќ со 16, Караколев и Дубински по 15, односно Мијатовиќ и Соколов по 14.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top