МАКЕДОНИЈА

Кавадарчани сериозно загризаа кон врвот на табелата

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Иако почетокот на новата и минатата недовршена сезона не навестуваа вакво сценарио, сепак квалитетната работа и внимателно селектираниот состав, го прават своето – Еуро Никел напаѓа на првите позиции во домашната прволигашка конкуренција.

Победата против Вардар со 96:79 во рамките на 21-то коло е очекувана, но одличната серија од 4 победи, односно 7 на последните 10 средби за скор 12/6 на второто место, пријатно ги изненади и најголемите фанови на некогашниот македонски шампион.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top