https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Кавадарчани пуштаат корени во горниот дел на табелата

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Еуро Никел не го дава местото кое со крв, пот и солзи го заслужи во текот на оваа сезона, покажувајќи дека во овој град се уште се негува овој прекрасен спорт. Кожув имаше шанса за голема победа на гости, но домаќините го имаа Рикиќ, кој постигна 29 поени во триумфот 84:75 (15:17, 20:17, 25:23, 24:28).

Една добра четвртина на екипата од Гевгелија беше премалку за да се бара победа во храмот Јасмин, против толку искусен тим како Еуро Никел. Кавадарчани се на втората позиција со 14 победи од 20 натпревари, зад битолски Пелистер со скор 15/4. Кожув е на 5-та позиција, со 9 победи и 12 порази во 21 одигран меч.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top