https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Капитенот се повреди, го чека подолга пауза

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Војдан Стојановски доживеал повреда на коленото на еден од тренинзите на Гравелин, по што веднаш биле организирани прегледи, по кои е утврдена потребата за операција.

Предниот вкрстен лигамент на левото е проблемот кој ќе го оддалечи нашиот репрезентативец околу 6 месеци од терените, според проценката за вакви повреди.

Во август, македонската „А“ селекција ќе игра претквалификации за следното светско првенство. Војдан Стојановски е круцијалниот фактор во нашиот национален состав.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top