https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Каменица ќе излезе на море?

ФОТО: ЖКК Баскет КАМ

Баскет КАМ доминираше во македонските женски натпреварувања, по што сосема заслужено доби покана да биде дел од WABA лигата.

Ако ја прифатат подадената рака на регионалното првенство, челниците на тимот од Македонска Каменица ќе додадат голем плус во нашата женска кошарка.

Во силното споменато натпреварување членуваат екипи од Србија, Хрватска, Италија, Унгарија, Бугарија, Црна Гора, Романија и од Турција.

Во ова натпреварување веќе учествуваше годинешниот финалист и најтрофејна екипа во историјата на нашата женска кошарка, тимот на Бадел, но во младинска конкуренција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top