https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Какви шанси има Работнички, за понатаму?

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

По 10 одиграни кола во премиерната сезона во АБА 2 лигата, најтрофејниот македонски клуб има скор 3/7, а турнирот во Сараево го заврши со дебакл против Широки (106:77).

Претставникот на БиХ има скор 5/5 и ќе го заврши регуларниот дел од сезоната во рамките на плеј-оф зоната, додека центарци ќе чекаат чудо за да се пласираат во елиминациите.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top