РЕГИОН

Каде загуби Работнички од МЗТ?

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Иако еден момент не може самостојно да реши еден натпревар, сепак решавачките потези се случуваат во најфрагилните сегменти од дуелите, особено ако тие се со предзнакот дерби.

Питс беше најдобар стрелец на мечот против МЗТ, но откако украде топка на 01’43”, во контра беше изблокиран од Олуџоби, од табла, на 01’38” до крајот при резултат 76:80.

Наместо 6 предност, Работнички во следниот напад прими тројка за 79:80, а останатото е веќе историја. МЗТ Скопје Аеродром се радуваше со 84:82 во првото вечно дерби во АБА 2 лигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top