https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

ЈОВАНОВИЌ: Ловќен на јажињата во Сараево

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на црногорската екипа, Петар Јовановиќ не го криеше незадоволството од играта на неговите кошаркари, во поразот од МЗТ Скопје со неверојатни 55:96.

„Се уште не сум видел ваков катастрофален шут на еден меч (20/70), додека, од друга страна, изгледаше како противникот да погоди се што шутна.

Разликата уште е и мала, кога ќе се сумира впечатокот од натпреварот. Ова за нас е трезнење и еден голем удар, од кој се надевам брзо ќе се опоравиме.“

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top