ПОЧЕТНА ЕВРОПА Ја победи Звезда, па го отпуштија

Ја победи Звезда, па го отпуштија

сподели
фото: Crvena zvezda mts

Будуќност е без тренер, по поразот од Гдиња во Еврокупот со резултат 59:62. Тоа беше трет редоследен УЛЕБ пораз за четата на Слободан Суботиќ, што не наиде на разбирање кај раководството на клубот.

Црногорскиот шампион има(ше) две победи во АБА лигата во два меча, од кои една против шампионот Црвена звезда и тоа во Белград (81:89), а на Суперкупот загуби во 1/2 финалето од финалистот Цедевита Олимпија.