https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Има ли крај на агонијата на најтрофејниот?

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Ако помисливме дека Работнички го допре дното по поразот во Куманово, сега видовме нова шлаканица, од дебитантот во првата лига ТФТ кој победи со 73:77 и стамено покажа дека не е случајно во нашата елита.

Во сите четвртини, составот од Тафталиџе беше подобар од дебармаалци, дури и во второто полувреме во кое по се изгледа рутински, ја одржуваше позитивата од првите два периода (16:19, 20:24, 21:20, 16:14).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top