https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Илиевски реален во изјавите и очекувањата

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Тренерот на битолската екипа е свесен за натпреварувачкото ниво во АБА 2 лигата и за можностите на неговата екипа, по поразот од Ловќен со 108:85.

Честитки до кошаркарите на Ловќен за заслужената победа. Нивното искуство кое го имаат од настапите во АБА2 лигата во последните години беше сосема очигледно, одиграа квалитетно и заслужено се радуваат. Ние на хартија имаме искусни кошаркари со доволно меѓународни натпревари, но денеска се потврди дека како екипа ни недостига искуство на играње на вакви средби.

Ако го гледаме она што ни се случи, изгледа како да ни потонале сите бродови. Јасно е дека не бевме на посакуваното ниво, но можеби е добро ова што ни се случи, бидејќи ќе имаме можност да извлечеме поуки. Мислам дека имаме доволно време за да се поправиме, но најважно од се е да го имаме вистинскиот пристап.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top