https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Хувентуд не игра лесно, без Македонецот

foto: Club Joventut Badalona

Нашиот интернационалец не настапи во поразот на екипата од Бадалона против Реал Бетис, со 78:88 (9:20, 24:24, 25:25, 20:19) во рамките на 28-то коло во АЦБ, по што екипата на Нено има скор 15 победи и 11 порази, на седмото место на табелата во Шпанија.

Ненад Димитријевиќ не играше поради стомачен вирус, а ќе се појави во составот веќе на наредната средба, на тешкото гостување кај Валенсија. Хувентуд има уште 10 натпревари до крајот на сеоната, се бори за првите 8-та места кои водат во плеј-офот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top