https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Хувентуд го совлада директниот ривал

foto: ACB Photo / M. Á. Polo

Ненад Димитријевиќ имаше одличен меч со 14 поени, 7 асистенции и 2 скока, во триумфот на составот од Бадалона кај Валенсија со 89:102, што беше директна битка за што подобар пласман на првите 8 позиции кои водат во разигрувањето за титулата.

Тимот на македонскиот репрезентативен плејмејкер сега има скор 16/11 на седмата, додека екипата на Валенсија, со четвртиот пораз во низа има 17/11 на шестата позиција на АЦБ табелата, по 28 некомплетно одиграни кола во шпанското првенство.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top