ПОЧЕТНА ЕВРОПА Гробарот станува икона на братскиот клуб на вечниот ривал

Гробарот станува икона на братскиот клуб на вечниот ривал

сподели
фото: euroleague.net

Олимпијакос победи во второто коло во Евролига и се рехабилитира за поразот во првото, со 89:63 против Валенсија. На дебито на новиот (привремен) тренер Кемзура, играчите на пирејскиот клуб постигнаа 54 поени во првото полувреме.

фото: euroleague.net

Партизановецот Никола Милутинов имаше 17 поени со 14 асистенции и заедно со вечниот Василис Спанулис кој имаше 17 поени, 4 скока и 6 асистенции, беа најдобари кај домашните. Кај гостите (0/2) Лојд се истакна со 12.