МАКЕДОНИЈА

Гравет беше несопирлив

фото: КК МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

МЗТ Скопје се разбуди по тренерската смена и одигра одличен натпревар, во кој беше совладан и апсолутно надигран составот на Гостивар, со 93:76 во 18-то коло. Американецот Хасани Гравет постигна 22 поена, на кои додаде 6 скока и 4 асистенции.

Имаше реализација 3/4 за два поена и 4/5 за три поени. Го следеше Дамјан Стојановски со 15 поени. Кај поразените, Ивица Димчевски имаше 19 поени, со реализација 0/1 за два поена и 6/9 за три. Вокер постигна 16 поени, Тодоровиќ и Фрајдеј по 11.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top