https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Гостиварци се вратија триумфално од Струга

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Гостивар забележа победа на гостувањето кај Црн Дрим, со 72:83. Домаќинот добро го отвори мечот, но не можеше да го издржи темпото што го наметнаа играчите на тренерот Марјан Србиноски.

Најефикасен кај гостите беше Џелоун Фрајдеј со 24 поени и 11 скока, со индекс 35. Кај домаќините, бразилецот Жоао Марсело имаше 22 поена и 16 скока, со идентичен индекс на корисност, 35.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top