https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Гостиварци се спасуваа на крајот кај Вардарци

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Екипата што претендира за висок пласман и сезонава, одигра тесен дуел кај тим што се бори за опстанок во елитата во Македонија. Гостивар го совлада Вардар со 105:106 (24:29, 30:21, 22:27, 26:29), за 10-та победа во 18 одиграни прволигашки натпревари.

Во мечот со „слободна поентерска зона“, најдобар стрелец беше Провел од Вардар со 27 поени на кои додаде и 6 асистенции. Неговата екипа го забележа 13-от пораз на 17 меча. Тодоровиќ од Гостивар постигна поен помалку, со 8 скока и со 4 додавања.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top