МАКЕДОНИЈА

Гостивар воскресна против шампионот!

Го разбуди ли тренерот Јончевски, тивкиот џин? Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Одличната втора четвртина им донесе битен триумф на гостиварци, со 65:51 против актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром. Одлична партија пружи Вокер кој реализира 17 поени, а го следеа Димчевски со 11, Јанески со 10, односно Костоски, Димитриевски и Тодоровиќ со по 7 поени.

Кај скопскиот тим, Бојан Крстевски имаше 13 поени и беше најдобриот поединец во гостинските редови. Гостивар сега има скор 11/9 на третата позиција на табелата, а штрковите кои доцнат поради АБА 2 обврските, имаат учинок од 8 победи и 5 порази, на претпоследната 11-та позиција.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top