ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Гостивар во победничка серија

Гостивар во победничка серија

сподели

Вторпат во текот на овие подготовки тимот на Марјан Србиновски го совлада тимот на Пелистер, сега на гостински терен.

Пред неговите навивачи беше +20, сега +10 (84:94) за трета победа во низа. Гостивар беше подобар и од косовскиот Голден Игл.

Пелистер значајно се засили во текот на летото, донесе неколку познати имиња од домашната кошаркарска сцена, но и неколку искусни странски играчи со кои ќе се обиде да се пласира во Суперлигата.