МАКЕДОНИЈА

Гостивар повторно стабилно се гради

фото: КК Пелистер (архива)

Никола Силаџи (205) е најновото име во составот на гостиварската екипа, која добива солидна физиономија и за следната натпреварувачка година.

Поранешниот младински репрезентативец на Србија има 28 години, доаѓа од екипата на Пелистер каде настапуваше минатата сезона, а претходно играше и во Кожув.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top