МАКЕДОНИЈА

Гостивар ќе преноќи на првата позиција во првенството

фото: Procam Production, КК Гостивар 1954 (Facebook)

По победата на гостински терен кај Ангели со 74:88, градот на кошарката во Македонија ќе и се израдува на првата позиција на табелата, по подолго време.

Силаџи и Ворку со 20, односно 18 го предводеа составот од Гостивар до 4/1, додека Мендерсон кај домашните, кои се уште немаат победа, имаше 25 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top