МАКЕДОНИЈА

Гостивар ги нанижа вечните

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото-архива).

Работнички е втората жртва на гостиварци, веднаш по МЗТ Скопје, две победи со кои екипата на Александар Јончевски повторно е во преден план за висока позиција на табелата, на едно коло пред Суперлигата.

Јанески постигна 20 поени и беше најдобар стрелец кај победникот, но Костоски ги постигна последните 7 поени на гостинската екипа и имаше вкупно 19, во победата 79:83. Младеновски имаше 19 поени со 9 скока, кај поразените центарци. Питс додаде 15 поени.

Гостивар има 12/9 на третата, Работнички 12/7 на седмата позиција на табелата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top