МАКЕДОНИЈА

Гостивар доминантен кај младиот МЗТ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Конечните 67:92 (11:25, 23:25, 16:31, 17:11) беа реален одраз на силите во дуелот на овие две екипи, што се покажа од стартот и во третата четвртина, односно секогаш кога ќе му загореше под нозе на гостинот од градот на најкошарската публика во Македонија.

Ејасу Ворку, играчот што беше на радарот на Партизан, но потпиша за Задар и потоа дојде во Гостивар, беше најдобар кај победникот со 19 поени, 8 скока и 6 асистенции. По 11 постигнаа Ефремовски, Јанески и Тодоровиќ, 10 имаше Ренато Димитриевски.

Кај домашните, Митевски имаше 14 поени, а Андоновски 11.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top