РЕГИОН

Големиот Жељко не сака да слуша навреди, ниту од неговите

foto: ABA Liga / Partizan NIS / Dragana Stjepanovic

Тренерот на Партизан, во победата против ФМП со 74:69 во еден момент се сврте кон публиката сигнализирајќи им на Гробари да престанат да ги навредуваат противниците и функционерите на Црвена звезда, потсетувајќи ги дека спортските терени се место за надигрување, а не за лечење комплекси:

Најтрофејниот европски тренер (според неговите тогашни зборови) во 2017-та бил цел на навреди на навивачите на Црвена звезда (нешто што тие остро го негираа) при евролигашкиот пораз во Белград со Фенербахче, на што тој реагираше на официјалната прес-конференција по завршувањето на тој натпревар.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top