https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

РЕГИОН

Големина покажа и екипата од Градски парк

foto: ABA Liga / Dragana Stjepanovic

Идентично како и најлутиот ривал, составот на Работнички славеше против Сутјеска (84:62) со позитивен скор во сите 4 периоди од натпреварот (26:16, 16:14, 21:14, 21:18).

Иако доминацијата не беше идентична како онаа на штрковите, кои победија против Ловќен од Цетиње со 55:96, сепак и овој перформанс е за поздравување и за почит.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top