https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Годините не му можат ништо

фото: FIBA

Пау Гасол ќе ја предводи селекцијата на Шпанија, на претстојните Летни Олимписки Игри. Тој е еден од спортистите, на кои одложувањето на ЛОИ поради пандемијата, му помогна да настапи за својата репрезентација, затоа што минатото лето беше повреден.

Настапот во Токио ќе биде петти на ЛОИ во кариерата на 40-годишниот центар, кој беше европски и светски шампион со Шпанија, играше две олимписки финалиња против САД, беше првак со Лејкерс и играше финале на Евролига ФФ со екипата на Барселона.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top