ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Гобер го патосира Мичел и тоа го одбележа денот

(ВИДЕО) Гобер го патосира Мичел и тоа го одбележа денот

сподели
FIBA

Најдобриот француски репрезентативец беше со далеку подобар учинок од најдобриот американски, што е само илустративно дополнување на елиминацијата на САД од триколорите, во 1/4 финалето на 18-то СП што се игра во Кина.

Еве го нивниот директен дуел и другите потези на денот: