https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

ЃУРОСКИ: Тежок натпревар, гледаме кон следниот

фото: Стојан Ѓуроски

Македонскиот интернационалец кој настапува во Втората шпанска лига, загуби со неговиот Аликанте од Овиедо, по дополнителните минути, со конечни 84:85.

„Тежок натпревар, на крајот на регуларниот дел се вративме во игра и се изборивме за продолжение, но противникот постигна поени во псоледните два напада, ние не успеавме да вратиме и мораше да се помириме со поразот.

Имавме и шут за победа, но мојот соиграч Ортега промаши. Следната седмица имаме битен натпревар против Коруна, во кој се надевам дека ќе извојуваме победа за што подобар пласман.“ – ни изјави Ѓуроски.

За 26 минути поминати во игра македонскиот репрезентативец постигна 11 поени, зачинети со 2 скока и 2 украдени топки, со шут од поле 4/4 за 2 поена и 1/5 за три поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top