https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

ЕВРОПА

Ѓуроски одличен, Аликанте не искористи

PHOTO: FIBA.BASKETBALL

Македонскиот репрезентативец постигна 23 поени, од кои 6 беа тројки, на кои додаде 5 додавања за кош и една прифатена топка, во поразот во полуфиналето во Леб Оро.

Бреоган се радуваше со 88:87 во првиот натпревар во серијата до две победи. Вториот меч се игра на теренот на македонскиот репрезентативец, на 5-ти јуни.

Победникот во плеј-оф разигрувањето ќе се пласира во премиерната АЦБ лига на Шпанија.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top