МАКЕДОНИЈА

Германија е пресилна за нас, во овој момент

фото: FIBA

Нашата женската сениорска репрезентација беше поразена со убедливи 73:41 во Хале, на стартот на квалификациите за ЕП 2023. Имавме добро прво полувреме, водевме со 26:30, но потоа излезе на површина нашата кратка и неискусна ротација, односно силата на противникот.

Германките го завршија натпреварот со двојно повеќе прифатени топки, имаа 48/24 во вкупниот број скокови. Следниот меч за македонската А селекција е пресметката со Босна и Херцеговина, во Скопје на 14-ти ноември, со почеток во 19:00 часот. Натпреварот се игра во СРЦ Кале.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top