https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Германците ја отпишаа Русија, балканците поминаа

Foto: FIBA

Селекцијата на Германија ја совлада Зборнаја и ќе игра против Хрватска во првиот плеј-оф натпревар, на турнирот во Сплит. Во Белград, Србија игра со Порторико, а Италија против Доминиканската Република.

Канада се соочува со Чешка, Турција игра со Грција во Викторија. Бразил ќе се пресмета со Мексико, во другото полуфинале во Хрватска. Словенија со Венецуела, а Литванија и Полска, играат во Каунас.

Победниците од полуфиналните средби ќе се пласираат во финалето, а само победникот на секој турнир, ќе се пласира на ЛОИ во Токио.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top