ПОЧЕТНА ЕВРОПА Звезда се самоуби во продолжението

Звезда се самоуби во продолжението

сподели
euroleague.net

Макаби триумфираше на најчудниот натпревар во Евролига, сезонава. Дома ја совлада Црвена Звезда со 84:69 што на прв поглед е неинтересно, за тие што не ги гледале мечот и продолжението.

Израелската гордост имаше 61:47, гостите стигнаа на 67:67, а Били Берон промаши тројка за победа на десетина секунди до крајот. Звезда изгоре, Макаби во дополнителните минути финишира со 17:2 за прва победа по три кола, колку што има и Звезда.