https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Фуриозната прва четвртина беше решавачка!

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смее да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Екипата на Кожув славеше на гостувањето кај Гостивар со 75:81, што е втора победа во исто толку меѓусебни соочувања сезонава, за тимот на Александар Јончевски, против директниот конкурент за една од првите шест позициии, кои потоа водат во Суперлигата.

Со скор 10:29 по 10 минути игра, гевгелиската екипа воопшто не погледна наназад и умешно го одржуваше водството до крајот на мечот. Вториот период заврши 19:12, но гостите имаа +17 (24:41), во третиот беше 19:21 со +15 (35:50), а последниот 27:19 со +17 (58:75).

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top