МАКЕДОНИЈА

ФМП се радуваше во Гевгелија

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Академија победи кај Кожув со 69:76 (22:14, 15:22, 15:23, 17:17), благодарение на одличната трета четвртина, но и на втората во која се врати во живот по лошите први 10 минути. Ова е прва победа за скопската екипа, по двата воведни пораза во новата сезона.

Кај славеникот, новиот играч Ајви реализира 28 поени со 7 скока и 1 асистенција, за 29:04 минути во игра. Крстаји имаше 18 поени за гостите, додека кај домашните 19 поени со 12 скока реализира Николовски, Вилијамс имаше 19 поени, а Граниќ имаше 14 поени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top