https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

ФМП не е случајно во врвот сезонава, сега тоа го знае и МЗТ

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Екипата од Кисела Вода надополни негатива од -17 поени и му дозволи на шампионот да постигне само 9 во последната четвртина, за триумф што излезе и дека е убедлив, со 85:73.

По 16 натпревари, ФМП Академија има по 8 победи и порази и се наоѓа на 5-та позиција. Ова беше витален успех, за примарната цел на новајлијата – пласманот во Суперлигата.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top