МАКЕДОНИЈА

ФМП Академија со одлична прва четвртина го совлада Еуро Никел

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Александар Ристовски).

Резултатот на овој меч од 4-то коло беше решен во првиот период, кога домашните остварија висока двоцифрена позитива која беше надополнета и на полувремето. Второто, беше само формалност. ФМП има 2/2, Кавадарчани имаат 1/3.

Во конечните 80:65 (27:12, 21:18, 15:19, 17:16) со 17 поени учествуваше новото засилување Ајви, 16 имаше Стојановски, 13 Крстајиќ и 10 Кошанин. Најдобар стрелец на мечот беше Џордан Калахан, од гостинскиот табор, со 22 поена.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top