https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Финалистот незадоволен од арбитражата

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Некогашниот првак на Македонија, изрази незадоволство од одредени судиски одлуки во првите два меча од финалната серија, по која МЗТ Скопје води со 2:0 по тесните победи.

За ваквиот исход на натпреварите, во кои Еуро Никел во одреден тек на мечевите имаше и двоцифрена предност, директно се посочени арбитрите:

Прашање е само дали „наредната сезона“ во вториот пост, значи откажување од битката за титулата? Тешко е да се верува дека овој клуб ќе се предаде предвреме…

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top