ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Фиеста во соблекувалната на Аргентина…

(ВИДЕО) Фиеста во соблекувалната на Аргентина…

сподели

Првиот светски шампион во историјата повторно потсетува на своите најславни денови и ќе се бори за медал на Мундобаскетот во Кина.

Во четвртфиналниот натпревар ја победи Србија која пред почетокот важеше за еден од најсериозните кандидати за трофејот.

Затоа е и разбирлива радоста кај сите во аргентинската репрезентација кои во својата соблекувална личеа на навивачи на Бока или Ривер.