https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Феникс се искачи на врвот, Чаир и со меч помалку е лидер

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот.

Борец Баскет го совлада тимот на Ангели со 71:48, Феникс победи против Куманово со 103:56, за нова ситуација на табелата на источната страна од Втората лига, по 14 кола.

Чаирчани се вратија со триумф, против Спарта со 100:67. Со фактот дека има меч помалку, оваа екипа на 4 кола до крајот скоро сигурно е првопласирана во западниот дел.

Исток

Борец Баскет -Ангели 71:48
Феникс 2010 – Куманово 103:56
Ролинг 08 – МКК Куманово 57:88
Баскет КАМ – Шкупи одл.
Струмица – Про Баскет одл.

Табела:

1. Ангели 26
2. Феникс 2010 26
3. Шкупи (-1) 23

Запад

Чаир 2030 – Спарта 100:67
Тетекс ТТК – Хераклеа 79:75
Пелистер Медика карта – Охрид 71:66
Спорт Тим – Мега Баскет 78:75
Партизан Водно Санс – Риниа одл.

Табела:

1. Чаир 2030 25 (-1)
2. Охрид 24
3. Тетекс ТТК 23

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top