https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Феникс и Работнички ги поделија титулите

фото: КК Феникс (Facebook)

На турнирот до 18 години, екипата на КК Феникс убедливо го порази Работнички со 85:71 . Во мечот за третата позиција на фајнал-фор завршницата, МЗТ Скопје славеше против Куманово со 72:55.

Во категоријата до 16 години, екипата од Градски парк победи со 92:85 против Феникс, додека за третото место Вардар победи против МЗТ Скопје со 109:91. Дуелите се играа во СРЦ Кале, во Скопје.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top