https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Феникс доминантно влегува во историскиот прволигашки настап

ФОТО: КК ФЕНИКС

Екипата на Феникс славеше против Ангели со 74:62 во дуелот на двата нови прволигаша, кои од следната сезона за првпат во своето постоење ќе ја почувствуваат магијата на елитната кошарка во Македонија.

Дуелот беше скоро ревијален, затоа што двете екипи имаа обезбедено прволигашки статус, но ова воедно беше и натпревар да се покаже кој и колку ја посакуваше Првата лига и е подготвен за предизвикот.

Најдобри поединци во победата на Феникс беа Андоновски со 21 постигнат поен, односно Димитриески и Хот со по 13 поени. Кај поразените се истакна Митевски со 16 постигнати поени, пред Стојановски со 15.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top