https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Феникс доминантно, Чаир за сигурна прва позиција

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Со убедливиот триумф против Ролинг со 54:84, тимот на Денис Дервишевиќ го задржува врвот со 13 победи и 2 пораза, по 15 одиграни натпревари на источната страна од второлигашката конкуренција во Македонија.

На западната страна од натпреварувањето кое води во Првата лига, Чаир победи со 61:64 во Охрид и на три меча до крајот на регуларниот дел на сезоната, има скор 14 победи и 1 пораз, пред Тетекс со 10 победи и 5 порази.

Исток:

Ролинг – Феникс 2010 54:84
Борец Баскет – Куманово 92:50

Запад:

Охрид – Чаир 2030 61:64
Спарта – Тетекс 57:63
Пелистер – Спорт Тим 90:74

**Другите натпревари од двете конференции, беа одложени.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top