https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Фемили се поздравија со Марче

фото: МЗТ Скопје Аеродром (Facebook)

Ракометниот репрезентативец на Македонија, Марко Божиновски (20) почина во сон и ја натажи спортската нација, а навивачите на МЗТ Скопје му оддадоа последна почит на последниот натпревар од финалната серија против Еуро Никел.

Со транспаренти, минута молчење и песна за последен поздрав, беше испратен големиот навивач на МЗТ Скопје Аеродром, на денот кога неговата омилена екипа ја освои 8-та титула во својата историја, славејќи со 3:0 против Кавадарчани.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top