https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

СВЕТ

Фаворитите за ЛОИ стартуваа со победи

фото: FIBA

Екипите кои се најсериозни канидати за место на главниот турнир, чија бројка ќе се пополни по квалификациските кои се играат во четири земји, забележаа триумфи во првите одиграни средби. Само победниците на турнирите, кои се играат во две групи, ќе се пласираат на ЛОИ.

Во Белград, домаќинот Србија се мачеше во текот на три четвртини, но во последната го скрши отпорот на Доминиканците. Порторико службено победи против Сенегал, затоа што африканската репрезентација го откажа учеството поради ковид-позитивни во таборот.

Во Сплит, во првиот натпреварувачки ден се радуваа Германците и Бразилците, против Мексиканците и Тунижаните. Литванија беше подобра од Венецуела во Каунас, Полска ја совлада Ангола. Грција очекувано, ослабена, загуби од Канада во Викторија, а Турција го победи Уругвај.

Белград (Србија)

Доминиканска Р. – Србија 76:94
Порторико – Сенегал 20:0

Сплит (Хрватска)

Германија – Мексико 82:76
Тунис – Бразил 57:83

Каунас (Литванија)

Литванија – Венцуела 76:65
Полска – Англоа 83:64

Викторија (Канада)

Грција – Канада 91:97
Уругвај – Турција 86:95

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top