ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ФОТО) „Фамилијата“ ја запали салата…

(ФОТО) „Фамилијата“ ја запали салата…

сподели

Навивачката група на МЗТ Скопје на свој начин го означи стартот на новата сезона во АБА 2 лигата и првиот натпревар на својот миленик.

Пред потфрлањето на топката, припадниците на Фемили Аеродром запалија неколку димни бомби со што го одложија почетокот на натпреварот против ОКК Слобода.

Од тие причини мечот траеше речиси три часа, но тоа не влијаеше на кошаркарите на МЗТ Скопје кои славеа убедлива победа.