КОМЕНТАР

Факторот „Z“ во победата на Куманово

фото: kumanovskimuabeti.mk

Екипата од северниот македонски град, сезонава има бисер во своите редови, кој не е доволно искористен. Ненад Зивчевиќ (35, 204) одамна не е талент, но екипа што не го користи неговиот потенцијал, не знае што пропушта.

printscreen: FIBA

Минутажата на играчите си е одговорност на клубот, преку тренерите, но сепак, со клучните 4 поени на Зивчевиќ (кои се надоврзаа на серијата на Марковски) против Кожув, тој само докажа дека заслужува да биде на паркетот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top