ПОЧЕТНА РАЗНО Евакуиарно семејството на Леброн Џејмс

Евакуиарно семејството на Леброн Џејмс

сподели

Иако ја оствари втората победа сезонава, ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс имаше прилично бурна ноќ.

Поради пожарите што го зафатија калифорнискиот град, Леброн беше принуден брзо да реагира и да го евакуира своето семејство. Според службите во Лос Анџелес, огнот се доближил до населените места и неколку илјади лица биле принудно преселени.

Како што објави на Твитер, Џејмс неколку часа се обидувал да најде сместување за членовите на моето семејство и на крајот успеал.