https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Еуро Никел со шест играчи го победи лидерот Пелистер

фото: КК Пелистер

Според статистичкиот учинок, првата петорка и само една резерва, ги постигнаа скоро сите поени и беа креатори на големиот триумф на кавадарчани, по три продолженија во Битола, за конечните 116:122 во рамките на 18-то коло.

Рикиќ имаше 23 поени, Мијатовиќ додаде 21 поен, 19 имаше Соколов, поен помалку постигна Дубински, 15 реализира Караколев. Од клупата, 17 поени имаше капитенот Јане Петровски, 6 постигна Перовиќ, а 3 поени Мамузиќ.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top