МАКЕДОНИЈА

Еуро Никел се залета на крајот и го испрати Гостивар со пораз

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Архива).

Кавадарчани стартуваа со победа во првата рунда од домашниот премиерен шампионат, против гостиварци со 88:77. Гостите беа тврд орев до финишот, кога на офанзивната сцена стапија Самарџиски, Дејвис и Томиќ.

Гостинската екипа имаше предност од 71:77, на 8 минути до крајот на средбата. Самарџиски и Тодоровиќ кај домаќините, односно Еремовски кај гостите имаа по 21 поен, со што беа најдобри стрелци на натпреварот.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top