https://www.bestwatchreplica.co

replica watches for sale

www.swissreplica.is

МАКЕДОНИЈА

Еуро Никел без пардон ита кон врвот

Фотографиите се сопственост на basketball.mk и не смеe да се користат без дозвола на медиумот (фото: Никола Спасеноски).

Кавадарчани славеа кај ТФТ со 67:83 и ја остварија петтата победа во низа во македонскиот шампионат, зацврстувајќи се на втората позиција на табелата.

Со скор 13 победи и 6 порази, екипата на Горан Самарџиев му се заканува и на лидерот Пелистер, кој по 19 одиграни натпревари има само две победи повеќе.

  

Првиот македонски кошаркарски медиум ви ги пренесува последните новости и достигнувања од кошарката.

Авторски, преземено со дозвола, непристрасно, објективно, проверено и навремено - е нашето мото.

Секое и минимално копирање или преземање на наша содржина, подлежи на законските регулативи и прописи.

Copyright © 2021 basketball.mk - Ние постоиме за вас!

To Top